25 stycznia 2021

Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi

Według polskiej konstytucji wspólnotę mieszkaniową tworzą wszyscy właściciele, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości. Jej członkowie mają prawo do decydowania tym, co dzieje się z zamieszkiwanym przez nich budynkiem. Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi – zwłaszcza w takim dużym mieście, jak Warszawa – to trudne zadanie. Wykwalifikowani specjaliści z CityHome mogą się go jednak podjąć!

Na czym polega zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi?

wspólnota mieszkaniowaW momencie nawiązania z nami współpracy przejmujemy wszystkie obowiązki związane z zarządzaniem wspólnotą mieszkaniową. Sprawujemy nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem nieruchomości. Nasze usługi zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi obejmują m in. sporządzanie aktualnego spisu lokatorów oraz ich terminowości w kwestii rozliczania się za zajmowane lokum.

Gwarantujemy również pełną obsługę księgową. Podstawą sprawnego zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi jest pełna transparentność wobec mieszkańców. Dlatego będziemy przygotowywać dokładne wykazy budżetu oraz szczegółowe informacje, na co zamierzamy go przeznaczyć. Pozostaniemy w stałym kontakcie z lokatorami, aby wiedzieć, czego oczekują od nas jako zarządców wspólnoty. Postaramy się, aby ich wkład finansowy we wspólnotę został odpowiednio spożytkowany.

Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi to również zagwarantowanie sprawnej obsługi technicznej. Do Państwa dyspozycji oddamy nasze wykwalifikowane pogotowie techniczne. Będą mogli Państwo zwracać do niego w przypadku pojawienia się drobnych usterek. Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi obejmuje również regularne kontrole znajdujących się w budynkach instalacji. W przypadku zaobserwowania ich zużycia zajmiemy się jego naprawą lub wymianą.

W ramach zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi gwarantujemy też kontrolę wierzytelności oraz terminowości wpłat. W przypadku spóźnialskich lub niesumiennych lokatorów bierzemy na siebie konieczność przeprowadzenia działań windykacyjnych.

CityHome – zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi w największych dzielnicach Warszawy

Od wielu lat zajmujemy się zarządzaniem wspólnotami mieszkaniowymi w Warszawie – min. na Mokotowie, Żoliborzu, Woli. Nasze usługi świadczymy również w Piasecznie oraz Radzyminie. Staramy się jak najlepiej dysponować powierzonym nam budżetem, inwestować w rozwój wspólnoty oraz dbać o jak najwyższy standard w administrowanych budynkach. Zapraszamy do kontaktu – chętnie porozmawiamy o tym, co możemy zrobić dla Państwa wspólnoty i przygotujemy indywidualną wycenę naszych usług.